İftarda Dondurma Yemek Hiç Bu Kadar Keyifli Olmamıştı

Kategori: Tatlı Bir Başlangıç | 0

Bundan yıllar önce Ramazan ayı yaz aylarına denk gelmekteydi. İçimizi kavuran sıcaklıklara rağmen Yüce Rabbimiz bizlere güç ve dayanıklılık veriyordu. Fakat gün içerisindeki maruz kaldığımız sıcaklıkların hırsını iftar sonrası çıkarmak istiyorduk. Bu nedenle iftarda dondurma yemek için dondurmacıların önünde kuyruk oluyorduk.

Günümüze baktığımızda, oruç zamanının gelmesine az bir vakit kala hem mevsimsel değişiklerden hem de her sene 11 gün geri atan oruç takvimi nedeniyle dondurma yemek imkânsız gibi görünebilmekte. Yine nisan ayında sıcak hava koşulları ile de karşılaşabildiğimiz bu zaman diliminde yaz aylarındaki kadar dondurma yeme fırsatı elde edemeyebiliyoruz.

Hüseyinoğlu Baklava ile bu imkânsızlıklar silsilesinde çareyi buluyoruz. Çünkü Hüseyinoğlu, buz içermeyen ve son derece doğal içeriklerden oluşan yani katkı madde bulunmayan dondurmalar ile her mevsim ve ayda tüketmenize imkân sağlıyor.

İçinizi ferahlatan ve mutluluk hormonu sağlamasına katkı sağlayan dondurmaların buz olmaması, doğal ham meyve içeriklerden oluşması oldukça önem arz etmektedir. Öyle ki glikoz seviyesinde çok fazla artış gözlemlenmesi, siz değerli müşterilerimizin sağlığı konusunda sorunlar oluşmasına neden olabilir.

Sanılmasın ki sadece baklava ve börek üzerine imalatımız var. Hüseyinoğlu baklava ve börekçilik olarak 1967 senesinden beri daimi olarak %100 özgün, doğal, şeker pancarı içeren ve hiçbir katkı maddesi bulunmayan ürünler üretmekteyiz. Dükkanlarımızda ve online sitemizde yer alan menülerde iftar vakitleri için kendinize en uygun yemeği seçip sipariş verebilirsiniz.

 

İftarda Dondurma Yemek İçin Hangi Tatlıları Tercih Etmeliyiz?

İftar sofralarının vazgeçilmezi olan tatlılar, kan şekerimizin düzene girmesi için bizlere yardımcı olmaktadır. Ancak, sırf kan şekerimiz yükselsin diye katkı maddeler içeren, organik olmayan, tatlandırıcı şuruplar ile hazırlanmış yaylılar seçmemekte fayda var.

Pandemi koşulları nedeniyle pastane ve lokantalara girmekten çekinen kişiler için eve servis hizmeti artık daha bir önem kazandı. Bizler de Hüseyinoğlu baklava ve börekçilik olarak bu konuda en az sizin kadar hassas davranıyoruz.

Temassız teslimat özelliği ile dilediğiniz baklava, tulumba, dondurma, pasta ve börek çeşitlerini sizler için özenle hazırlayıp hemen teslim için yola çıkıyoruz. Usta başlarımız, elemanlarımız, kargocumuz ve kuryemizin temizlik – hijyen konusundaki hassasiyetinden hiç şüphe duymayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Peki, iftarda dondurma yemek için hangi tatlıları tercih etmeliyiz? Dondurma hangi tatlıların, hangi şerbetlilerin yanına yakışmaktadır? Bu soruların cevabını aşağıda listeleme şekliyle sizler için hazırladık.

   1.Fıstıklı Tel Kadayıf

Fıstıklı tel kadayıf kimi kişilere göre çok ağır bir tatlı olarak görünebilmektedir. Herkes yemek ister fakat bünyenizin kaldırması önemlidir. Bunun için yanında sade, limonlu ve Antep fıstıklı dondurmalar tercih edebilirsiniz.

 

    2. İncirli Cevizli İncir Tatlısı

Bu tatlı herkes tarafından bilinmese de Hüseyinoğlu Baklava tarafından çok güzel yapılan ve sunumu da bir o kadar da güzel olan bir tatlıdır. Bu tatlıyı tadan kişiler zaten daimi tatlıları arasında yer edecektir. Fıstıklı tel kadayıfı kadar ağır bir tatlı olan incirli cevizli incir tatlısı, yanında sade vanilyalı dondurma ile ikram edilmektedir

    3. Cevizli Midye Baklava

Klasik cevizli baklavadan sonra en çok tercih edilen baklava modellerinden olan cevizli midye dolma, iftarda dondurma yemek için bir sebep olabilir. Hüseyinoğlu Baklava sizler için fıstık, ceviz kaymak ve badem seçenekleri ile katkı maddesiz %100 doğal baklava hazırlamaktadır. Ayrıca yanında limonlu, vişneli, Antep fıstıklı, vanilya ve ballı bademli dondurmalar yiyebilirsiniz.

       4. Dondurma Çeşitleri

Hüseyinoğlu, imalat üretim hacminin büyümesi ve baklavanın vazgeçilmez ikilisi olan börek üretimine başlamasının yanında dondurma ikramları ve aperatif yiyecek ve içecekler de bulunmaktadır. Ramazanda iftarda dondurma yemek için bizi tercih edebilir ve bu doğal meyvelerden yapılmış dondurmalarımızın tadına keyifle bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir