İftarda Baklava Yemek İstemeyenler İçin Doğru Adres Hüseyinoğlu Baklava

Kategori: Tatlı Bir Başlangıç | 0

Geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alan ve dillere destan olan baklava, pek çok gelenek ve göreneklere ev sahipliği yapıyor. Haliyle bu efsanevi baklavanın tadının da tazeliğinin de yerinde ve kararında olması gerekmektedir. Bunun için usta ellerden ve baklava tarihini iyi bilen kişilerden bu tatlıyı yemenin ayrı bir önemi bulunmaktadır.

Hüseyinoğlu baklava ve börek firması olarak, 1967 senesinden itibaren her sene daha güzel tatlara ve işlere imza atarak bu zamanlara kadar geldik. 3. nesil ustalarımız sayesinde yeni lezzet fırtınalarımızı en kaliteli şekilde gelecek nesillere aktarmayı hedefliyoruz. Bu hedeflerimiz ile asırlar geçse dahi ismimizi ve kalitemizi sürdüreceğimizden adımız kadar eminiz.

Özel anlarınıza, ziyaretlerinize, kutlamalarınıza ve iftar sofralarınıza konuk olduk. Ayrıca iftarda baklava yemek ve bu keyfi yaşamak ayrı bir ayrıcalıktır. Hüseyinoğlu Baklavaları kurucusu olan Hüseyin Yiğit önderliğine isim yapmaya başlayan üretici firma 1983 yılında toptan baklava imalatı ile ticari kimliğine geniş çapta alanlarda kavuştu.

Alanında uzmanlaşmış, yeterince deneyim sahibi olmuş usta başlarımız ince ince açtıkları hamurları kat kat dizerek ve yöresinden özenle seçilmiş en taze fıstık, ceviz ve fındık gibi malzemeler ile benzenmiş zengin baklavalar sunmaktadır. Peki bu birbirinden leziz baklava çeşitlerini nasıl ve hangi malzemeleri kullanarak yapıyoruz, buyurun inceleyelim.

 

Hüseyinoğlu Baklava Nasıl Yapılır?

Kaliteli ve doğal ürün kullanımına özen gösteren Hüseyinoğlu Baklava, üretim malzemelerini seçerken de ayrı bir titizlik göstermektedir. Ürünlerimizde kullanılan un, yağ, kaymak, peynir, bal, pancar şekeri, ceviz, fıstık ve fındık gibi ham maddelerimiz Hüseyinoğlu eksperleri tarafından yöresinden birebir ilgilenilmiş olarak seçilmektedir. Doğal ve mevsiminde titiz bir seçim sonucunda ürün malzemelerimizi tedarik etmekteyiz.

 

 

Ramazanda Baklava Siparişi Nasıl Yapılır?

Baklava ve böreklerimizin taze kalmasına ve sürekli olarak yenilenmesine son derece önem vermekteyiz. Dilerseniz dükkanımıza gelin, dilerseniz de internet üzerinden online bir şekilde hem baklava hem de börek siparişi verin. Ayrıca WhatsApp ve GSM iletişim hatlarından bize ulaşarak talep ettiğiniz baklavanın siparişiniz dilediğiniz gün için bizlere iletebilirsiniz.

İftar Sonrası Baklava Nasıl Yenilmeli?

Özel anlarda, kutlamalarda ve canımızın çektiği her an karşımıza çıkan baklava iftar sofralarında da yine bizimle. Herkes bilir ki uzun saatler boyunca oruç tutuyoruz ve sonrasında güzel bir iftar yapıyoruz. Haliyle yemeklerden sonra tatlı yeme ihtiyacı da duyuyoruz. Peki iftar sonrası baklava nasıl yenilmeli, size hemen anlatalım.

Baklava yemenin bir adabı vardır. Baklavayı yerken bütün duygularınızla tadını, çıtırtısını, kokusunu, dokusunu ve o muhteşem görüntüsünü hissetmelisiniz. Yediğiniz baklavanın şekerlenmemiş ve sertleşmemiş oldukça önemlidir. Baklava sanıldığının aksine ters şekilde yenir. Bunun nedeni tabanda biriken şerbetin eşit bir şekilde dağılmasını sağlamaktır. Ayrıca elle yenilmesi daha iyi lezzet almanıza yardımcı olacaktır.

Bir Dilim Baklava Kaç Kalori?

İftarda baklava yemek isteyenler için kalori hesabı oldukça önemlidir. Sonuçta kimse baklava yedikten sonra kilo almak istemez, öyle değil mi? Sizler için bir hesap yaptık. Sağlıklı ve kaliteli malzemeler sonucu ortaya çıkan baklava çeşitlerimizin kalori hesabını yaptık. Böylelikle baklava alırken bu oranlara göre daha net kararlar verirsiniz.

Kaç dilim baklava alsam da yesem, acaba bir dilim baklava kaç kalori diye düşünen kişiler için hazırladığımız bu yazı sizi yeterince bilgilendirecektir. Her baklava üreticisinin içeriğinde kullandığı malzemelerin kalitesine ve miktarına bağlı olarak elbette ki değişiklik gösterebilmektedir.

Hüseyinoğlu Baklava olarak içerisinde %40 karbonhidrat, %20 yağ, %40 glikoz bulunan baklavalar üretmekteyiz. 1 dilim baklava yaklaşık olarak 90 grama denk gelmektedir. Örneğin hesaplarımıza göre bir dilim fıstıklı Hüseyinoğlu Baklava 240 kaloridir. Bu demek oluyor ki ne kadar sağlıklı gıda malzemeleri kullanılır ise bir o kadar da az kalorili tatlılar yapılabiliyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir