Hüseyinoğlu Ramazan Menüleri 2021

Kategori: Tatlı Bir Başlangıç | 0

Ramazan menüleri için liste hazırlamak oldukça zordur. Nedeni şu ki; her yemeğin birbiri ile bağlantılı olması gerekmektedir. Yemek yapacak vakti olmayanlar için hazır gıda satın almak daha cazip gelebilmektedir. Fakat gıdalar ne kadar sağlıklı, tartışılır. Yemek ve tatlılar hazır olsun – olmasın organik içerikler içeren yiyecekler olması son derece önemlidir.

Bu gibi durumlardan tereddüt etmemek için pek çok kişi gibi sizler de kaliteli, temiz ve organik üretim yapan yerleri tercih edebilirsiniz. Evde iftar menüleri için vazgeçilmez olan börek, mantı, burger çeşitleri; baklava, tulumba ve pasta çeşitleri için Hüseyinoğlu’nu tercih edebilirsiniz. Ayrıca üretimi yapılan bu leziz yiyeceklerden ramazan menüsü de oluşturabilirsiniz.

 

Ramazan Menüsü

Hüseyinoğlu Ramazan menüleri 2021 senesi için yine iddialı olmaya devam ediyor.  Öyle ki, sadece baklava ve börek konusunda uzmanlığı ile kalmayıp pek çok aperatif yiyecek ile de ön plana çıkmaya hak kazanıyor. Sizlere en az 5 günlük bir Ramazan menüsü sunuyor. Şimdi bu listeyi detaylandıralım.

 

1. Gün İftar Menüsü

Bildiğiniz üzere makarna günü kurtarıcı efsane yemek çeşididir. Pek çok tarzda makarna tarifini mutlaka duymuşsunuz. Fakat bu makarnaların lezzet ve kıvam oranlarını tutturmak gerçek bir emek ister.

Sizler de bu enfes tada şahit olmak için ramazan ayının ilk gününü Hüseyinoğlu ramazan menüleri 2021 içerisinden kremalı makarna yiyerek geçirebilirsiniz. Nefis kremalı makarna ile ilk orucunuzu açabilir ve Türk kahvesi eşliğinde tulumba yiyebilirsiniz.

 

2. Gün İftar Menüsü

Uzun süre aç kalmanın ardında kan değerlerinizin dengeye girmesini isteyebilirsiniz ama diğer bir yandan da canınız hazır gıda olan hamburger çekiyor olabilir. Hüseyinoğlu baklava – börek sizler için ev hamburgeri tadında leziz mi leziz, sağlıklı mı sağlıklı bir et hamburger sunuyor.

 

Hamburgerin yanında ayran içmeniz yağ dengesini ayarlamanıza ve ferahlamanıza yardımcı olacaktır. Ana yemeğiniz bittikten sonra muhteşem fıstıklı tel kadayıf tadına da yine ayran eşliğinde bakabilirsiniz.

 

3. Gün İftar Menüsü

Ev yemeklerinin vazgeçilmezi olan mantının yapımının ne kadar zor olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Ramazan ayının 30 günü oruç ile geçmekte ve bu zaman içerisinde çeşitli yemeklerin yapımı zor olduğu için onlara hasret kalabiliyoruz. Bu konuda yardımınıza Hüseyinoğlu baklava – börek koşuyor.

Hüseyinoğlu ramazan menüleri 2021 senesi için sizlere ev yemeği tadında bir lezzet sunarken kendi marifetini de konuşturmaya devam ediyor. Mantı sonrası ağzınızın tatlanması için kaymaklı veya kaymaksız bol fıstıklı muska tatlısını tercih edebilirsiniz.

4. Gün İftar Menüsü

Şimdi sırada, ağır yemekler yemekten bunalan kişiler için 4. gün iftar menüsü olarak kahvaltıyı andıracak muhteşem bir ramazan menüsü var. 1967 yılından beri pek çok baklava – börek çeşidi üzerine isim yapmış olan Hüseyinoğlu, menemen konusunda da efsaneler yaratıyor.

Tıpkı o Pazar sabahları annelerimizin hazırladığı kıvamda soğanlı ya da soğansız menemenin yanında nefis sigara böreklerinin de tadına bakabilirsiniz.

Daha sonra çay ile birlikte cevizli klasik baklava ile gününüzü şenlendirebilirsiniz. Böylelikle bir günün yemeği daha Hüseyinoğlu ile çıkmış oldu.

5. Gün İftar Menüsü

Hüseyinoğlu Ramazan menüleri 2021 listesi için son basamağa geldik. Bu adımda Hüseyinoğlu böreklerini ön plana çıkarmak gerek. 5. gün iftar menüsü için son derece yakışık kalan peynirli börek ve kaşarlı börek için ister sipariş verin isterseniz de gelin İstanbul Ümraniye içerisinde bulunan yerimizde yiyin.

Hüseyinoğlu börekleri diğer rakiplerine karşı isim olarak adından söz ettirmeye devam ederken pasta çeşitleri konusunda da az kalır yanı yok. Öyle ki pastalar arasından en güzeli ve en hafifi olan ekler pastayı bol tereyağlı ve peynirli börekten sonra yemelere doyamayacaksınız.

Böylelikle 5 günlük Hüseyinoğlu Ramazan menüleri 2021 serisi organik besin gıdaları ile hafif bir şekilde sonlanmış bulunmaktadır. Herkese hayırlı ve bereketli bir Ramazan ayı dileriz. Şimdiden afiyet olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir