Hüseyinoğlu Baklava ve Ramazan

Kategori: Tatlı Bir Başlangıç | 0

Ramazan aylarını şenlendirecek, sofranıza tat katacak olan Hüseyinoğlu Baklava, bu sene de sofralarınızda yer almaya devam ediyor. Ramazan ayı boyunca ve Ramazan Bayramı boyunca üretim ve satışlarına devam edecek olan firmamız, sizler için tazecik baklava ve börek sunmayı hedefliyor.

Hüseyinoğlu baklava ve börekçilik olarak sizler için Ramazan nedir, Ramazan 2021 ne zaman başlıyor, Ramazan ayı içerisindeki önemli günler nedir ve Ramazan Bayramı ne zaman konu başlıklarını ele alarak açıklamalarda bulunduk. Böylelikle tüm merakları ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermek istedik.

 

Ramazan Nedir?

 

Ramazan ayı ay takvimine göre hesaplanır ve ona göre her sene 11 ayın sultanı olarak adlandırarak bu ay içerisinde gerekli dini faaliyetleri ve duygusallıkları yerine getiririz. Bu ay içerisinde oruç tutmak İslam’ın beş şartlarından sadece bir tanesidir. Kur’an-ı Kerim bu ay içerisinde indirilmiştir ve bu nedenle ayrı bir kutsallığı vardır.

 

Bu ramazan ayı içerisinde 30 gün boyunca oruç tutmaya özen gösterilir. Dinimizde oruç, yılın belli bir döneminde kendinizi belli başlı şeylerden uzak tutmanız anlamına gelmektedir.

 

Oruç Nedir?

Oruç nedir ve nasıl tutulur konusunda kafa karmaşıklıkları olabilir. Hüseyinoğlu olarak, sizlere kısaca oruç nedir anlatacak olursak; sahur dediğimiz kahvaltıya benzer yemek yeme kısmından sonra edeceğiniz niyet ile imsak vakti içerisinde oruç tutulmaya başlanır.

Oruçluyken hal ve hareketlere dikkat edilir. Orucu bilerek ya da bilmeyerek bozacak en ufak şeyden dahi uzak durulur. İftar vakti geldiğinde ilk yudum suyu içilir oruç biter. Aynı şekilde tüm Ramazan ayı yani 30 gün boyunca devam eder.

Bizler de Hüseyinoğlu baklava ve börekçilik olarak 1967 senesinden beri İstanbul’da bütün Ramazan aylarında olduğu gibi bu sene de sizler ile birlikte olmaya devam edeceğiz. Pastaneden ya da eve sipariş olarak alacağınız birbirinden nefis baklava ve börek çeşitlerimiz için pandemi koşullarına uygun bir şekilde sizleri beklemekteyiz.

 

Ramazan 2021 Ne Zaman Başlıyor?

11 ayın Sultanı olarak anılan Ramazan ayı, 13 Nisan gecesi tüm İslam âleminin sahura kalkması ve imsak zamanı niyetlenmesi ile başlayacaktır. Her gün için yaklaşık olarak 15 saat oruç tutacağımız bu zaman dilimi sonrasında nefis bir iftar yemeği sizleri bekliyor olacak.

Börek ve tatlı ihtiyaçlarınız için Hüseyinoğlu baklava ve börekçilik üretim firması olarak %100 doğal ve katkısız ürünlerimiz ile siz kıymetli müşterilerimizin her zaman yanı başındayız. İstanbul içerisinde aynı gün hemen teslimat imkanlarımız ve online sitemizden iletişim imkanı sayesinde sizler ile her zaman iletişim halindeyiz.

,

Ramazan Ayı İçerisindeki Önemli Günler

Pek çok ibadetin, özel günün ve duygusallığın birlikte yaşandığı mübarek ay, Ramazan ayıdır. İnsanlar din hayatını bu ay içerisinde daha derinden, daha düzenli ve planlı bir şekilde yaşarlar. Sizlerin de merak ettiği gibi 11 ayın Sultanı olan Ramazan ayı içerisinde önemli günler yer almaktadır. Dilerseniz şimdi onlara bir göz atalım.

  • Ramazan Ayı İlk Günü: 13 Nisan 2021 Salı
  • Kadir Gecesi: 8 Mayıs 2021
  • Ramazan Ayı Son Günü ve Ramazan Bayramı Arife Günü: 12 Mayıs 2021 Çarşamba
  • Ramazan Bayramı İlk ve Son Günü: 13 Mayıs 2021 – 15 Mayıs 2021

Hüseyinoğlu baklava ve börekçilik olarak değerli müşterilerimiz için derlediğimiz Ramazan ayı içerisindeki önemli günler için taze baklava siparişi alabilmekteyiz ve temassız teslimat yapabilmekteyiz.

Ramazan Bayramı Ne Zaman?

13 Nisan Salı günü 2021 Ramazan ayı başlayıp 12 Mayıs tarihinde bitecektir. Hemen ertesi gün yani 13 Mayıs 2021 Ramazan Bayramı için ilk gündür. Ramazan bayramı namazı saat kaç sularında kılınacak diye merak ediyorsanız Hüseyinoğlu baklava ve börekçilik olarak 2021 yılı İstanbul Ramazan Bayram namazı saati 06.13 olduğunu paylaşmak isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir