Bir Tepsi Baklava Kaç Kilo

Kategori: Tatlı Bir Başlangıç | 0

Geniş aileler, kalabalık davetler ve keyifli dost sohbetlerinin tatlı keyfi bitmesin diye, baklava ve börek çeşitleri şimdi 2 özel tepsi boyutunda.

İsteme törenlerinde ya da altın günlerinde hatta akraba davetleri ve hasta ziyaretleri gibi az misafir ağırlayacağınız dönemlerde ne ikram edeceğinizi düşünmenize artık gerek yok. Türk mutfağının geleneksel lezzeti baklava, misafirleriniz için eşsiz bir lezzet olacaktır. Üstelik 2 kilo 200 Gramlık küçük tepsi boyutuyla fazlaya kalan ürün endişesi duymazsınız.

1 tepsi baklava tercih etmeniz için en önemli neden alacağınız ürünlerin miktar olarak size en uygun boyutlarda ve adetlerde olmasıdır. Tepsi siparişinizde ürün dilimi öncelikli ölçü kaynağıdır. Siz misafir sayınızı ve ikram edeceğiniz ürün adedini belirlediğinizde en uygun ürün seçeneğini bulmak ve tepsi boyutunu seçmek daha kolay olur.

İsteme töreninde ağız tatlandırmak, altın günlerinde kan şekerini yükseltmek, akraba davetleri ve hatta hasta ziyaretlerinde damağınızı şenlendirmek için 15 kişi ile 45 kişi arasında misafir grubunuza 2 kilo 200 gramlık küçük tepsi boyutları yeterli olacaktır. Baklava tercihinize göre ürün adetleri 45 ila 90 dilim arasında değişmektedir.

Daha büyük davetler, söz- nişan ve düğün gibi organizasyonlar hatta sünnet- mezuniyet gibi törenler, yeni iş kutlamaları, hatim – mevlid – cenaze gibi özel zamanlarda misafirlerinize pratik ve bir o kadar hesaplı bir alternatif için 3 kilo 500 Gramlık büyük tepsi baklavalardan tercih edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz baklava çeşidine göre 65 ile 156 dilim arasında ürün, 45 kişi ile 80 kişi arasında davetlinize ikram etmeye yeterli olacaktır.

İster fıstıklı ister cevizli ürünlerden damak zevkinize en uygun olanını tercih edin, lezzeti katlamak bize kalsın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir