Bir Dilim Baklava Kaç Kalori?

Kategori: Tatlı Bir Başlangıç | 0


Sağlıklı beslenmek hepimizin önceliği, peki baklavanın bunu desteklediğini biliyor muydunuz?

“Bir dilim baklava kaç kalori?” sorularına toplu bir yanıt ve genel bir bilgi derlemesi yapalım da, herkes ne yediğinin ne kadar yediğinin farkında olsun. Bu sayede, hem beslenme konusunda bireysel tedbirlerini almak isteyen müşterilerimiz için de, bir katkımız olmuş olur.

Diyet ve beslenme konularında baklavayı reçetelerden çıkaranların aksine, insan sağlığı ve kaliteli yaşam standartları hepimizin hakkı.

1 Dilim Baklava’da :

Tamamen ustasının, malzeme türünün ve şerbetinin etken olduğu bir konu olsa da;

%40 oranında karbonhidrat bulunuyor.  Karbonhidratların temel faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılamak, bu sayede gerekli enerji için proteinler yakılmıyor ve vücut sağlıklı dengede kalıyor.

%20 oranında bulunan Tereyağı lezzetine lezzet katıyor,  ancak baklavada kullanılan Tereyağı aslında kendisinden elde edilen Ghee yağı, yani Sade Yağ kullanılıyor. Urfa bölgesinde üretilen bu yağ  doğal ve güçlü bir enerji kaynağıdır. Başta sporcular olmak üzere,  gün içinde daha fazla bedensel enerjiye ihtiyaç duyan herkes sade yağdan faydalanabilir. Bağırsak duvarını koruma işlevine sahip bütirik asit içeriğinden dolayı sadeyağ, bağırsak sağlığını korumaya yardımcı oluyor.

Baklavanın kalan  %40 oranında ise Antep Fıstığı, Ceviz, Fındık, Kaymak gibi iç malzemeler ile Şeker Pancarı şekerinden kaynatılan katkısız Şeker Şerbeti bulunuyor.  Kalori hesabına eklediğimiz bu ürünlerin geneli, besin değeri ve vitamin açısından zengin yöresel yaş yemişlerden oluşuyor.

Şeker şerbeti dediysek GLIKOZ ve MISIR ŞURUBU katkısı olmayan, kendi ellerimizle hazırladığımız sizlerden gelen isteklere özel; Esmer şeker, Bal veya Pekmezli şerbetlerle ürünlerimizi katkısız ve doğal olarak şerbetlendiriyoruz.

Kalori hesabınızı alt üst eden baklavanın vücudunuza faydası inanılmaz. Yüksek tempoda ve sürekli yorgun hisseden bünyelerin listelerine eklemesi gereken baklava; zengin vitamin kaynağı yemişler, midenizi rahatlatan sadeyağ ve beyninizin ihtiyacı olan kaliteli şeker ihtiyacını karşılıyor. Soğuk havalarda bünyenizin ısısını korumaya yardımcı olmasından ve doğalgaz faturasının en tatlı çözümü olmasından bahsetmiyoruz bile J

Porsiyon ölçeğinizi kendinize göre ayarlayacağınız baklavayı günlük spor aktiviteniz ile rahatça harcayabilirsiniz. Düzenli yürüyüş ve koşular aldığınız her fazla kalorinin erimesine yardımcı olur.

Biz tatlı sohbetimizi tatlı bitirelim, bugün için kendinize Hüseyinoğlu Baklava’dan Cevizli Saray Sarması molası verin ve 1 dilim mutluluk ile gününüze devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir