Baklava’da Nelere Dikkat Etmeli?

Kategori: Tatlı Bir Başlangıç | 0

 

Bu önerileri, Hüseyinoğlu Baklavaları yerken ya da tercih ederken sadece aklınızın bir köşesinde yer edinsin diye vermek isteriz. Yoksa tarif vereceğimiz yok. Şimdiden bilginiz olsun =)

Hamurlu ve şerbetli bir tatlı olan baklava, yüksek kalorili bir karbonhidrat deposudur. Aynı zamanda, vücudumuzun sıralamadaki birinci enerji kaynağı şeker açısından da çok zengindir.
Bu açıdan, her ne kadar sağlık konusunda dikkat edilmesi gereken bir besin olsa da; üretiminde kullanılan birinci derece kalitedeki ürünleri ve tamamen organik doğal ürünler ile yapılmaktadır. Bazen gündeme gelen gıda ürünleri üzerinde yapılan sahtecilik ve yanıltma yöntemleri konusunda, kendi sağlığımız kadar titiz davranıyoruz. Bu nedenle, ürünlerimizin kalitesi konusunda sizden aldığımız dönüşler sayesinde ne kadar doğru yolda olduğumuzu iyi biliyoruz.

Bu güveni boşa çıkarmayacağız, o yüzden bir gün Hüseyinoğlu Baklava’dan başkasını tercih etmek gibi bir mecburiyetiniz olursa, baklava alırken bunlara mutlaka dikkat edin :

* Gerçek malzemenin varlığı önce kendiniz test edin. Fındık, tereyağı ve ceviz kokuyorsa bir baklavada büyük ihtimalle içerdiği ürünlerde sorun yok demektir. Zira koklamak en güvenilir duyularımızdandır ve yemenin yarısıdır. Baklavayı yemeden, bir parçasını elinize alarak onun o eşsiz kokusunu içinize çekin. Tabi Hüseyinoğlu Baklavaları’nda olduğu kadar olmaz ya!

* Pişirildiğinde, yüzeyi altın gibi parlamalı. Kaliteli yufka ve doğal şerbet ile üretilmiş baklavada, sunum tabakları ve tepsisinde de ilk dikkat edilmesi gerekenlerden biri budur. Özellikle açık bakır veya altın sarısı renkli üst katmanların çıtır olması da iyi bir baklavanın püf noktalarından biridir.

* Baklava tepsisine göz atın. Boşluk yerlerde fazlaca şerbet varsa, hamurlaşmaya başlamış demektir. Ki, bu zevki düşük bir yeme deneyimi yaşatır size.

* Hışırtı! Bir baklavaya çatal geçirildiğinde, o sesi duyuyorsanız işte ağzına layık bir baklava. Bunlarla beraber, yukarıdaki şartları da karşılıyorsa bir baklava Hüseyinoğlu Baklava değilse bile, iyi bir baklavadır

* Günümüzde her ürünün, her hammaddenin maliyeti artıyor. Bu, kimi zaman istemsizce bütçemizi korumak amacıyla daha ucuz fiyatlı ürünlere yönelmemize neden oluyor. Fakat, konu baklava olunca biraz daha dikkatli olmalısınız. Ürün kaliteleri ile eşdeğer olarak, gerçekten hakkıyla üretilen baklavalarda fiyatların normalden biraz daha yüksek olması sizleri bu zevkten vazgeçirmesin. Hem damak tadınıza, hem de sağlığınıza en az bizler kadar önem veriyorsanız bu konuda hasiyetlerinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var.

Bilinen yerlerden tercih etmeye çalışın!

 

Bunu müşterilerimize söylemiyoruz, sizleri tenzih ederiz. Onlar zaten kalitenin Hüseyinoğlu Baklava ‘ya eşit olduğunu bilir. Mahalle tatlıcınız dahi olsa, artık günümüzde birçok üründe daha fazla kâr daha az masraf için bazı istenmeyen yöntemlere başvurulabiliyor. Bu hem keyfinizi kaçırabilir, hem de sağlığınıza olumsuz etkiler gösterebilir. O yüzden, mutlaka yukarıdaki uyarılarımızı dikkate alarak incelemelerde bulunun. Çok zamanınızı almaz. Ki, kendine güvenen her sanatkâr bu tip soru ve istekler karşısında herhangi bir itiraz da bulunmaz.

Hüseyinoğlu Baklavası efsanesi, adıyla ve tadıyla siz ve daha nice müşterimiz için burada! Siz sadece kaliteyi dileyin, biz fazlasıyla yanınızdayız.

Web sitemizde ürünler hakkında detayları bulabileceğiniz gibi, merak ettiğiniz tüm konularda iletişim kanallarımızdan mutlaka bizlerle iletişime geçiniz. Sizler için daha iyisi, bizler için %100 müşteri memnuniyeti –  Hüseyinoğlu Baklava!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir