Baklava Çeşitleri ve Lezzetleri

Kategori: Tatlı Bir Başlangıç | 0

 

Tadıyla olduğu kadar çeşidi ile farklı damak tatlarına da hitap eden baklava; bu zenginliği ile tüm mutfaklara, tüm sofralara girmeyi sizce de fazlasıyla hak etmiyor mu? Bu çeşitlilik, ülkemizde olduğu gibi tüm dünya kültürleri arasında da beğeni ile karşılanıyor. İşte o zaman, meşhur olan yiyecekler yediden yetmişe herkese hitap edebilir özelliklere kavuşuyor.

Bu, baklava içinde geçerli. Baklava çeşitleri her ne kadar günlük hayatımızda bir iki adedi geçmese de, ustasının elinde şekli ve tadı ile çok daha enteresan lezzet keşiflerine dönüşüyor.

Yufka çeşidi, iç malzeme farkı, imalat zamanındaki hayal gücü etkisi, şerbet ve pişirme ile gözlere ve gönüllere hitap eden baklava,  hep bilinen tadıyla da farklı deneyimleri sizlere yaşatıyor.

Kültürümüz gereği, gıda konusunda her zaman hem göze hem damak tadına hitap eden ürünleri ön plana çıkarıyoruz. “ Karnı doymasa da olur, önce gözü doysun!” diye çoğu defa duyduğumuz bu sözün aslı, işte bu zengin çeşitleri ile baklava için söylenmiş gibi duruyor adeta.

Hüseyinoğlu Baklava, geleneğin lezzetini geleceğe yansıtırken yediden yetmişe herkese eşsiz bir baklava deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Bu hedefi, tamamen doğal ürünler kullanarak ve “kendi yemediğimizi, başkasına reva görmeyiz.” hassasiyeti ile var olduğu sürece yüksek tutacağından emin olabilirsiniz.

Antep Fıstıklı Baklava

Kullandığımız Antep fıstığı, 1. Kalite diye adlandırılan hasat döneminin en iyi mahsullerinden elde edilmektedir. Açılan incecik kat kat baklava yufkası arasına, yeşil fıstığı altın ışıltısıyla serpiştiriyoruz. Daha imalatında, iştah kabartıyor. Hele, o şerbetin dökerken ki sesi?  İşte 5 duyuya hitap eden lezzetin sırrı, Hüseyinoğlu Baklavaları.

 

Antep Fıstıklı Dilber Dudağı Baklavası

Saray lezzetlerini sayın deseler, aklınıza ilk gelecek tatlı isimlerinden biri olur şüphesiz Dilberdudağı.  Asırlardır günümüze gelen bu unutulmaz tatlıyı, baklava lezzeti ile buluşturan Hüseyinoğlu Baklava’nın usta elleri ile sizlerle buluşturuyoruz. Henüz denemediyseniz, bu kadar zaman kaybettiğiniz bizce yeter. Hemen deneyin.

 

Antep Fıstıklı Klasik Baklava

Elinizin altında bir lezzet arıyorsanız, tam size göre. Özel günlerin de, küçük kaçamaklarında vazgeçilmez lezzeti Antep fıstıklı klasik baklava, el açımı incecik hamuru ve bolca içine ve üstüne boca edilen birinci kalite Antep fıstığı ile Hüseyinoğlu Baklavaları’nın vazgeçilmezi.

Antep Fıstıklı Midye Baklava

Lezzeti Doğu’dan, görüntüsü Ege’den. Antep fıstıklı midye baklava ile bir lezzet köprüsü kuruyoruz. Sizleri de bu lezzeti denemeye mutlaka bekliyoruz. Hüseyinoğlu Baklava,  bölgenin değil tüm illerin hatta ülkelerin tercihi. Biz buna baklavanın büyüsü diyoruz, bakalım siz ne diyeceksiniz?

Cevizli Bülbül Yuvası Baklava

Hayal gücümüz, gördüklerimizle sınırlı değil. Belki hiç bülbül yuvarı görmedik ama şeklinin iştah açıcı gücünü biliyoruz. Mesleğimizin sanata dönüştüğü zamanlarda, cevizli bülbül yuvası baklava gibi böyle görüntüsüyle tadıyla mest eden eserler çıkıyor işte ortaya. Hüseyinoğlu Baklava ‘nın sırrı bu demiştik!

Cevizli Burma Baklava

Burma, doğu bölgemizin en çok duyulan tabirlerinden biri belki de. Tatlısından takısına, burmanın o göz doyuran şekli, Hüseyinoğlu Baklava ile damaklara hitap eden lezzetlere dönüşüyor. Cevizli Burma Baklava ‘nın ağızlarda eriyip gidişiyle, bize hak vereceksiniz. Çünkü her bir eserimizin arkasındayız.

Cevizli Kelebek Baklava

Adı doğa anadan, lezzeti Hüseyinoğlu Baklava’dan. Üstelik ceviz severler için bol malzemeli, incecik el açması yufkası ile çıtır çıtır bir lezzet.  Yerken tadına doyamayacaksınız, onu biliyorsunuz artık. Ya bu lezzetten nasıl vazgeçeceksiniz?

Ürünlerimizin tamamı  %100 doğaldır ve insan sağlığı için bilinen tüm yapay gıda ürünlerinden arındırılmıştır. Bu konudaki hassasiyetimiz, sizlerin bize olan güveni ve inancı ile artarak devam edecektir. Şüpheniz olmasın. İnsan sağlığı, yaptığımız işe olan saygımızın temelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir